"Rule of Rose" egy pszichológiai horror túlélőjáték, amelyet a Nippon Ichi Software fejlesztett és a Sony PlayStation 2-re adott ki. A játékot 2006-ban adták ki Japánban, majd 2007-ben Észak-Amerikában és Európában. Fontos megjegyezni, hogy a játék sok kontroverziát keltett, különösen az erőszakos tartalmával és témáival kapcsolatban. A játék egy pszichológiai horrorjáték, amely alapjaiban a gyermekkor félelmeit és furcsaságait mutatja be.
A Rule of Rose egy túlélőhorror játék kizárólag PlayStation 2-re, amelyet 2006-ban adtak ki Japánban, Észak-Amerikában és Európában (kivéve az Egyesült Királyságot). A játék története egy 19 éves fiatal nőről szól, Jennifer-ről, aki egy gyermekárvaházban élő lányok által létrehozott osztályhierarchiába kerül.
Az intézetet egy titokzatos és gyakran kifejezetten ijesztő gyermekközösség irányítja. A játékosnak Jennifer bőrébe kell bújnia, fel kell fedeznie az intézetet, miközben megold különböző rejtvényeket, túléli az ijesztő eseményeket és megpróbálja megérteni azokat a furcsa szabályokat és hierarchiát, amelyek uralkodnak a gyerekek között.
"Rule of Rose" a pszichológiai horror műfaj egy különös képviselője, és a játékot egyedi atmoszférája, mély karakterek és szokatlan története miatt ismerik el. A játékra jellemzőek a sötét, feszült hangulat, valamint az olyan témák, mint az elszigeteltség, a félelem és a mentális zavarok.
A játék erőszakos jellegű tartalma miatt néhány területen korhatár-besorolásokat változtattak a játékon, és egyes helyeken betiltották vagy korlátozták az értékesítését. Fontos figyelembe venni, hogy a játék nem minden játékosnak való, és érzékenyebb játékosoknak érdemes előzetesen tájékozódniuk a játék tartalmáról és hangulatáról.
A játékot sok kritika és félreértés érte Európában, mielőtt megjelent volna ott, mivel néhány hivatalos személy azt állította, hogy a játék célja a gyerekeken elkövetetett erőszakos cselekedetek, ami részben igaz is. A botrány elég volt ahhoz, hogy számos országban betiltsák. A játékot törölték az Egyesült Királyságban, annak ellenére, hogy a Video Standards Council a panaszokat "nonszensznek" nevezte. A Rule of Rose vegyes kritikákat kapott a kritikusoktól, a játékmenetet kritizálták a legtöbbet.
A Rule of Rose videojáték miatt a korhatárbesorolásra vonatkozó globális szabályokban is változásokat kellett bevezetni, majd ezek után a játékot különböző videojáték-tanácsadó testületek 15 éves vagy annál idősebb közönségnek megfelelőnek ítélték. Az Európai Unió igazságügyi biztosa, Franco Frattini azonban cenzúrát és betiltást követelt a játékra, mivel állítása szerint "elfogadhatatlan kegyetlenséget és brutalitást" tartalmazott. A játékot törölték az Egyesült Királyságban, és később adták ki Ausztráliában.
VIDEO